11 Największych Mitów O Tym Jak inwestować w kolektory słoneczne - Fotowoltaika

fotowoltaika wałbrzych

Kto zajmuje się montowaniem paneli słonecznych

Montaż paneli fotowoltaicznych jest usługą świadczoną przez odpowiednią firmę, która zajmuje się branżą fotowoltaiczną. Montowanie instalacji słonecznych do użytku prywatnego jest coraz częściej spotykaną praktyką,

11 Największych Mitów O Tym Jak inwestować w kolektory słoneczne - Fotowoltaika fotowoltaika wałbrzych
ponieważ wiele osób przekonuje się do zalet korzystania z dodatkowego źródła odnawialnej energii. Montaż paneli fotowoltaicznych jest przeprowadzany przez doświadczonych oraz wykwalifikowanych specjalistów, którzy są w stanie udzielić fachowej porady klientowi w sprawie wyboru odpowiednich fotoogniw. Dobra firma fotowoltaiczna dobiera właściwe panele do potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego. Sam montaż paneli słonecznych, wykonywany przez doświadczoną ekipę, powinien zająć od dwóch do trzech dni. Usługa przeprowadzenia prac montażowych jest skierowana głównie do klientów indywidualnych, którzy chcą zainwestować w energetykę słoneczną do użytku prywatnego. Zamontowanie ogniw fotowoltaicznych na dachu budynku może przynieść wiele korzyści, zarówno ze względów finansowych, jak i ze względów środowiskowych.


Testy wytrzymałościowe paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne muszą posiadać solidną konstrukcję ze względu na swoje przeznaczenie. Przy produkcji paneli fotowoltaicznych poddaje się je czterem głównym testom wytrzymałościowym, które gwarantują trwałość modułów. Podstawowym testem wytrzymałościowym, który przeprowadza się na panelach słonecznych, jest tak zwany test cyklów termicznych. Celem tego testu jest badanie łączeń między warstwami podczas poddawania ich nagłym zmianom temperatury. Drugim testem paneli fotowoltaicznych jest test wilgoci i ciepła. Trzeci test wytrzymałościowy paneli słonecznych polega na testowaniu obciążenia dynamicznego. Podczas tego testu bada się wytrzymałość paneli na pęknięcia i mikropęknięcia pod wpływem uciążliwych warunków oraz pod wpływem obciążenia. Ostatni test, któremu są poddawane panele fotowoltaiczne, to tak zwany test PID. Każdy rodzaj testu, którym są poddawane panele fotowoltaiczne, bada wytrzymałość na różne warunki i zjawiska, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne określenie wytrzymałości paneli fotowoltaicznych.


Monokrystaliczne panele słoneczne

Ogniwa fotowoltaiczne dzielą się na różne rodzaje, spośród których każdy posiada swoje specyficzne właściwości. Najwydajniejszymi, a zarazem także najdroższymi w produkcji, są monokrystaliczne fotoogniwa. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne są zbudowane z monokryształu krzemu i cechują się wysoką wydajnością oraz żywotnością. To właśnie ten rodzaj paneli jest najczęściej montowany na dachach budynków oraz używany w elektrowniach słonecznych. Panele słoneczne wykonane z monokryształu krzemu należą do tak zwanej pierwszej generacji ogniw słonecznych. Do pierwszej generacji fotoogniw należą panele monokrystaliczne oraz panele polikrystaliczne, które bywają nazwane panelami grubowarstwowymi. Firma fotowoltaiczna oferująca montaż paneli słonecznych zajmuje się instalacją ogniw pierwszej generacji. Najczęściej polecanymi przez specjalistów panelami są monokrystaliczne panele fotowoltaiczne, które są droższe od polikrystalicznych, ale są też znacznie wydajniejsze i solidniejsze w konstrukcji.


Wygląd paneli słonecznych

Fotoogniwa wykorzystywane w fotowoltaice można podzielić na kilka generacji, gdzie każda z nich posiada inne zastosowanie. Panele fotowoltaiczne, które większości osób kojarzą się z wykorzystywaniem energii słonecznej, należą do ogniw pierwszej generacji. Same ogniwa pierwszej generacji, zwane inaczej także grubowarstwowymi, dzielą się monokrystaliczne i polikrystaliczne. W zależności od rodzaju panele fotowoltaiczne nieco różnią się od siebie wyglądem. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne posiadają charakterystyczny czarny kolor i są najbardziej wydajnym rodzajem fotoogniw. Z kolei polikrystaliczne panele fotowoltaiczne najczęściej są koloru niebieskiego i na ich powierzchni można dostrzec strukturę kryształów krzemu, która przypomina nieco szron. Każdy rodzaj fotoogniw pierwszej generacji posiada solidną strukturę, która jest odporna na wiele niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie bez powodu więc ten rodzaj ogniw słonecznych jest nazywany grubowarstwowym. Panele fotowoltaiczne używane w instalacjach słonecznych mogą być koloru czarnego lub niebieskiego.